Proces projektowania customowego produktu różni się nieco od projektowania powtarzalnego produktu dla produkcji masowej. Poniżej przedstawiamy jak najczęściej taki proces wygląda u nas, w przypadku realizacji offroadowych:
1. Pomiary samochodu - najczęściej robione u nas na miejscu, w określonych przypadkach możliwe także do wykonania przez klienta na bazie naszych wytycznych. Wymagane są oczywiście wówczas, kiedy nie posiadamy ich jeszcze w naszej bazie.
2. Projekt wstępny - wykonujemy projekt uproszczony, powierzchniowy; na tym etapie konsultujemy go kilkukrotnie z klientem i wprowadzamy wymagane zmiany. Na tym etapie ustalane są wszystkie zagadnienia dotyczące ergonomii, rozmieszczenia elementów, ilości miejsca i wszelkich innych wymagań klienta.
3. Projekt właściwy - przygotowujemy projekt końcowy, przekształcamy projekt wstępny na konkretne arkusze blachy, nadajemy wymagane grubości elementów itd. Etap ten kończy się wykonaniem dokumentacji technicznej potrzebnej do wykonania wszystkich elementów składowych, takich jak cięcie/gięcie blach, gięcie rur, elementów do toczenia/frezowania (m.in. trzpieni, tulejek, blatów itd.) oraz zakupem wszystkich potrzebnych akcesoriów dodatkowych.
4. Realizacja projektu - spawanie, wykończenie konstrukcji, przygotowanie do lakierowania. Wszystkie prace wykonywane są u nas w warsztacie.
5. Lakierowanie*  - W zależności od potrzeb i wymagań klienta zlecamy lakierowanie do zaprzyjaźnionych firm zewnętrznych. Najczęściej projektowane przez nas produkty są lakierowane proszkowo, ale zdarzają się również realizacje malowane powłokami poliuretanowymi czy lakierami typowo samochodowymi.
6. Montaż -  Nasze produkty w zależności od indywidualnego charakteru projektu, jak i potrzeb i możliwości klienta mogą być montowane bezpośrednio u nas w warsztacie, jak i przygotowywane do wysyłki i montażu we własnym zakresie.
W związku z tym, że każdy projekt jest inny, wymaga różnej ilości zmian i konsultacji, a także niektóre
z etapów są u nas uzależnione od firm zewnętrznych, nie istnieje jeden wspólny/średni termin realizacji. 
Nie posiadamy na półkach produktów gotowych do wysyłki lub instalacji, natomiast zamówienia na produkty wcześniej zaprojektowane, które można obejrzeć w naszej galerii, charakteryzują się znacznie krótszym terminem wykonania.
*Na życzenie klienta produkty możemy dostarczyć również w formie surowej bez lakierowania.
Back to Top